Co to są gry szkoleniowe?
Znajdujesz się: Strona główna » Co to są gry szkoleniowe?

Gry szkoleniowe to nowoczesne i skuteczne narzędzie do rozwoju kompetencji pracowników różnych organizacji, dzięki wykorzystaniu doświadczenia i zabawy w nauce. Gry w sposób naturalny angażują uczestników, pokazują ich typowe zachowania.
W przypadku wdrażania nowej wiedzy gry pozwalają przećwiczyć nowe umiejętności w sytuacji zbliżonej do rzeczywistości biznesowej. Natomiast w przypadku doświadczonych pracowników pozwalają im zaobserwować ich typowe zachowania, zrozumieć pożądane oraz negatywne konsekwencje tych zachowań oraz wdrożyć ewentualne działania korygujące.

Występują dwa główne typy gier szkoleniowych: częściowe symulacje odzwierciedlające rzeczywistość biznesową oraz gry przenoszące uczestników w abstrakcyjne otoczenie. Pierwszy typ pozwala na przećwiczenie kompetencji biznesowych w sytuacjach zbliżonych do realnych wyzwań z  życia zawodowego. Drugi typ powoduje, że gracze wyłączają kontrolę, dzięki czemu mogą doświadczyć zamodelowanych sytuacji i zrozumieć w jaki sposób zachowują się w obliczu różnych zjawisk, np. zmiany organizacyjnej.

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.