Magneto
Znajdujesz się: Strona główna » gry » Magneto

 • Liczba graczy
  6 - 30

  (6 zespołów

  od 1 do 5 osób)

 • Czas trwania
  90 minut
 • Cena

  Licencja indywidualna:

  2.190 zł net

  Licencja firmowa:

  3.190 zł net

 • Język
  lang

Magneto jest grą szkoleniową nastawioną na rozwój umiejętności negocjacji, w tym kluczowego znaczenia przygotowania się do procesu negocjacji. Ciekawa fabuła pozwala zaobserwować naturalne zachowania w sytuacji negocjacyjnej. Uczestnicy wcielają się w role członków 6 rdzennych plemion z Dżungli Amazońskiej, gdzie ze względu na izolację od zachodniej cywilizacji nadal znajdują się bardzo rzadkie surowce naturalne o magnetycznych właściwościach. Każde z plemion ma dostęp do innego rodzaju i ilości surowców. Postępująca wycinka lasów zmusza ich do sprzedaży surowców na odległym targowisku w celu zakupienia pożywienia.

W grze Magneto kooperacja i rywalizacja między uczestnikami wzajemnie się uzupełniają. Zewnętrzna rywalizacja między plemionami jest skuteczna szczególnie dla plemienia, które ma jasno wyznaczoną strategię i funkcjonuje współpraca między członkami wewnątrz plemienia. Dlatego gry szkoleniowe negocjacje wymagają nawiązywania relacji i wyznaczania priorytetów, które przekładają się na wynik gry. Plemiona mogą dowolnie wymieniać się surowcami i informacjami, żeby zmaksymalizować wartość swoich dóbr i uzyskać jak najwyższą cenę na targowisku.

Cele szkoleniowe

Gra umożliwia rozwój następujących umiejętności:

 • Negocjacje – przygotowanie do negocjacji, ustalenie pozycji wyjściowej (WATNA), wybranie strategii negocjacyjnej, wykorzystanie technik negocjacyjnych;
 • Planowanie strategiczne – wyznaczenie strategii i jej realizacja przy niepełnej informacji n.t. rynku i konkurencji;
 • Praca zespołowa – współpraca wewnątrz zespołu, role zespołowe, wspólne wyznaczanie i osiąganie celu;
 • Radzenie sobie z niejednoznacznością

Zastosowanie

 • Ćwiczenie wprowadzające lub podsumowujące podczas szkoleń z zakresu negocjacji, komunikacji, pracy zespołowej, analizy biznesowej, zarządzania procesami, przywództwa, planowania strategicznego;
 • Wprowadzenie do warsztatów, spotkań zespołowych;
 • Diagnoza potrzeb szkoleniowych pracowników;
 • Development/ Assessment Center.

Profil uczestników

Gra jest przeznaczona dla pracowników różnego typu organizacji. Zasady są łatwe do zrozumienia, więc gra może stosowana także dla pracowników niższego szczebla i fizycznych. Jednocześnie mechanizm jest atrakcyjny dla menedżerów ze względu na negocjacje z 5 innymi zespołami oraz konieczność przeliczania wartości punktowej surowców i ich kombinacji.

Czy jest możliwość wypróbowania / sprawdzenia gry Magneto przed zakupem?

Oczywiście, zawsze przed podjęciem decyzji o zakupie gry szkoleniowej rekomendujemy sprawdzenie gry w praktyce. Jest to możliwe zarówno poprzez zorganizowanie dedykowanej sesji prezentującej gry szkoleniowe w Twojej  firmie jak i poprzez wzięcie udziału w Dniach Akademii, które są regularnie organizowane w największych miastach Polski. Informacje o najbliższym dniu otwartym są umieszczane na stronie Dni Akademii. Zarejestruj się już dziś!

Dowiedz się więcej!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zorganizować warsztat i pokaz gry Magneto w swojej firmie, wypełnij formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą.

Nasi Klienci

logotypy

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.